A kutatás rámutatott arra, hogy a fiúk többet játszanak videojátékokkal, mint a lányok: naponta átlagosan 56 percet töltenek ezzel, a lányok csak hét percet. Az utóbbiak ugyanakkor 92 percen át böngészik a közösségi oldalakat, míg a fiúk 52 percig. Az afroamerikai fiatalok gyakrabban ülnek a képernyő elé: átlagosan tizenegy órát töltenek ott, csaknem három órával többet, mint a latin-amerikaiak és a fehérek.
A tanulmány szerint az idő nagy részében, csaknem a felében telefonjukat használják a fiatalok, ezen érik el a közösségi oldalakat. Minden második megkérdezett számolt be arról, hogy naponta végignézi a Facebook- és Twitter-fiókját.
A Common Sense Media nonprofit szervezet, melynek célja, hogy segítse a családokat az eligazodásban a média és az új technológiai eszközök között. A tinédzserek szokásait vizsgáló kutatásban több mint 2500, 8 és 18 év közötti gyerek és fiatal vett részt.