Figyelve a felhasználói visszajelzéseket, eredeti elgondolásától visszatáncolt a Facebook. Úgy fest, Dislike lesz is, meg nem is: helyette Spanyolországban és Írországban próbaképpen már bevezették a „Reactions” gombot.
Ebben a két „viszonylag elszigetelt” országban teszteli a felhasználókat a közösségi oldal. A kísérleti országok terepén dől el, hogy bevezetik-e szerte a világon az új gombot.

Forrás: www.hirado.hu
Az „Reactions” valójában egy emojikkal (hangulatjelekkel) bővített kiterjesztése a már létező „Tetszik” gombnak: ha hosszan nyomjuk meg a gombot, vagy fölötte tartjuk az egeret, akkor felbukkan hétféle választható emoji, ami lehetővé teszi a különféle érzelmek kifejezését, köztük a szeretetet, a félelmet, a humort, a szomorúságot, és a – haragot.
Így végre a gyászhíreket nem „Tetszik”-kel kell kommentálni, lehet meglepődni és elutasítani. És persze mindezeket a hirdetéskezelő továbbra is „Tetszik”-nek értékeli majd.