A bűnesetek elkerülésében hatásos segítséget nyújthatnak a GPS rendszerek, hiszen a berendezések kiiktatásához magas szintű szaktudás és drága felszerelés szükséges, amivel az esetek döntő többségében a tolvajok nem rendelkeznek. Ráadásul egyre több járműben alapfelszereltségként beépített eszközök találhatóak, melyeket igencsak bonyolult hatástalanítani, rövid idő alatt pedig szinte lehetetlen. Tapasztalatok szerint a tolvajt elbizonytalanítja, ha a kiszemelt járműben nyomkövető van beszerelve.
A járműlopás megállapításakor a nyomkövető egység útvonaladatait és az említett szenzorértékeket folyamatosan átadják a hatóságoknak, így a jármű gyorsan és hatékonyan megtalálható. Egy WebEye rendszerrel felszerelt tehergépjármű – mely közel 1 milliárd forint értékben elektronikai eszközöket szállított – a GPS adatoknak köszönhetően került elő a rakománnyal együtt.
Ehhez hasonló eset volt az a tavalyi gépkocsilopás is, amikor a jármű nyomvonala egészen a szétszerelő műhely utcájáig vezetett, így a rendőröknek nem volt nehéz dolguk. Az autót már részlegesen szétszerelve találták meg, nem messze az utolsó pozíciójától, egy olyan műhelyben, ahol a több lopott gépjármű is sorsára várt a helyszínen. Egy másik alkalommal az eltűnt kocsit a Dunában találták meg a WebEye adatok alapján, melyeket még az elmerülése előtt adott. A tolvaj megijedt valamitől, el akarta tüntetni a lopott járművet. Feltehetően úgy gondolta, hogy ha a folyóba hajt, a gépkocsit nem találják meg a hatóságok, ám nem számolt a még ekkor is működésben lévő GPS-jeladóval.