Fekete Gábor 1963-ban született Sárváron. Tanulmányait a Kandó Kálmán Villamosipari Műszaki Főiskolán végezte. Szakmai pályáját fejlesztőmérnökként 1986-ban az Elektronikus Mérőkészülékek Gyárában (EMG-ben) kezdte, és mindig büszkén emlékezett az ott eltöltött évekre.
Már a ’80-as évek közepétől kezdve tagja volt a lelkes, politikával foglalkozó nemzedéknek, 1988-ban pedig részt vett a XVI. kerületi EMG Fidesz-csoport megalapításában. 1990-ben egyedüli fideszes polgármesterként nyert a főváros XVI. kerületében. 4 évig vezette a kerületet, ez idő alatt kezdődött többek között a telefonhálózat fejlesztése, illetve megvalósult az éves költségvetés és az intézménygazdálkodás teljes reformja.
A Kertvárosban eltöltött évek után a Citynform Rt. igazgatói posztját töltötte be, ahol munkatársaival az önkormányzati informatikai rendszerek működésének reformját készítette elő, melynek eredményeként létrejött egy olyan korszerű, integrált önkormányzati rendszer, amelyet 15 éven át 200 intézmény és fenntartó használt.
1998-tól a Miniszterelnöki Hivatal munkatársa, majd a Pénzügyminisztérium főosztályvezetője volt. 2000-ben a Károlyi Palota Kulturális Központ főigazgató-helyetteseként dolgozott.
2001-2002 között a Miniszterelnöki Hivatal Informatikai Kormánybiztosság, Programkoordinációs főosztályvezetőjeként az információs társadalom pályázatok, programok irányítását végezte, majd az Informatikai és Hírközlési Minisztérium főosztályvezetőjévé nevezték ki.
2003-tól a Veresegyház és Térsége Fejlesztéséért Kht. közigazgatási programvezetőjeként irányította a kistérségi társulási modellkísérlet közigazgatás-fejlesztési projektet, melyhez közvetlen központi támogatás járult.
2010-től a Vidékfejlesztési Minisztériumban miniszteri biztos, ahol többek között feladata a saját ötleteként elindított Közhiteles Címregiszter (KCR) projekt, ami rendet kívánt tenni a több szakmai terület határterületén mozgó címinformációk inkonzisztenciájában, a projekt megalapozottan, igazgatásilag is átgondolt módon indult útjára.
Ezt követően az újonnan létrehozott Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium E-közigazgatásért Felelős Helyettes Államtitkára lett Dr. Navracsics Tibor miniszter irányításával. A KIM-ben töltött évek alatt Fekete Gábor kiemelkedő szerepet vállalt a magyar e-közigazgatási intézményrendszer felépítésében és a kormányzati informatika fejlesztésében. Mindig kiemelt célként tartotta szem előtt a különböző adatbázisok, illetve nyilvántartó rendszerek közötti átjárhatóságot, az “interoperabilitás” megteremtését. Szakmai felügyelete alatt született meg az e-ügyintézés új koncepciója és törvényi szabályozási keretei, továbbá - európai uniós fejlesztésekből - ekkor jöttek létre azok a szabályozott elektronikus ügyintézési szolgáltatások (SZEÜSZ-ök - mint pl. a központi azonosítás, elektronikus űrlap benyújtás, aláírás és fizetés), amelyek a papírmentes közigazgatási működésnek jelenleg is fontos alapjai.
2014-től az Országos Bírósági Hivatal informatikáért felelős elnökhelyettese volt. Innen nevezték ki 2015-ben a Földmérési és Távérzékelési Intézet élére főigazgatónak. 2016-ban azt a feladatot kapta, hogy a FÖMI-t építse be Budapest Főváros Kormányhivatalába. A zökkenőmentes átalakítást követően 2018-ig főosztályvezetőként vezette a szervezetet.
Később a Lechner Lajos Tudásközpont, Területi, Építészeti és Informatikai Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság ügyvezető igazgatója 2019-ig.
Méltósággal viselt betegsége miatt egy idő után már nem vállalt fontosabb kormányzati megbízatásokat, ugyanakkor évekig szakértője volt a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanácsnak (NHIT), valamint aktív tagja volt több szakmai civil szervezetnek is.
Lelkes Kertvárosi volt mindvégig, és emellett aktív tagja a katolikus közösségnek. Tapasztalatával, javaslataival, sokszor saját kezével igyekezett mindenben segíteni, amiben csak tudott. Rengeteget olvasott, kutatott és mindig tanult valami újat.
Ötletei, intellektusa, integratív hozzáállása kiemelkedő közigazgatási gondolkodóvá tették. Életigenlő személyiségét, pozitív gondolkodását, emberségét minden munkatársa szerette, akinek alkalma volt együtt dolgozni vele. A közös munkából sokszor évtizedekig tartó mély barátságok születtek.
Halála fájó veszteség a XXI. századi közigazgatás, illetőleg a digitális állam felépítésében résztvevő valamennyi kolléga és pályatárs számára. Munkássága, életútja mind szakmailag, mind emberileg zsinórmérték marad.
Gábor, nyugodj békében!