A felmérés szerint a Dolgok Internetébe való beruházás nagymértékben hozzájárul a terménység és a profit növeléséhez: a válaszadók 72, illetve 69%-a véli így.
Az IoT-kivitelezésben is jelentős növekedés figyelhető meg: a gyártók fele használja azt termelési tevékenységekre, és 68%-a tervezi az okosmegoldások termékekbe való beolvasztását. Az eredmények szerint az IoT-hez kapcsolódó termékek eladása a gyártók 65%-nak növelte a bevételeit.
Az eredmények más érdekességet is a felszínre hoztak. Eszerint a kisebb gyártók a gyakorlati ismeretek hiányából adódóan veszítik el versenyelőnyüket a piacon. A cégek körülbelül 46%-a nehézségekkel szembesült a technológia beágyazásakor. A másik visszahúzó erő az új fejlesztésekhez kapcsolódó információk nehéz elérhetősége, mivel ezekhez csak a döntéshozók 34%-ának vannak hozzáférései. A vásárlók és a szállítók egyébként még rosszabb helyzetben vannak ebből a szempontból.
Az MPI eredményei azt is megmutatták, hogy két éve a gyártók jelentős része még azt sem tudta, hogy mi az a Dolgok Internete, mostanra viszont látványos a változás.