A cég 2005-2009-ben több komoly informatikai megrendelést kapott az államtól, és a gyanú szerint fiktív számlákkal tűnt el a nyereség. Vádemelési javaslattal fejezte be a nyomozást a Nemzeti Adó és Vámhivatal. Adócsalás vádjával tizenketten állhatnak bíróság elé, köztük a cég korábbi teljes vezérkara. Az Eclipse Zrt. 2005 és 2009 között több nagy értékű informatikai megrendelést kapott az államtól. A nyomozók szerint a cég fiktív számlákkal tüntette el nyereségét, amivel másfél milliárd forint kárt okozott.
Az Eclipse Informatikai Rendszerház tulajdonosait és vezetőit kommandósok fogták el tavaly március 10-én hajnalban. Akkor hét embert vettek őrizetbe, köztük a cég vezérigazgatóját, néhány órával később már házkutatást tartottak a vámnyomozók a cég központjában. A Híradó úgy tudja, az társaságnál csaknem nyolcmilliárd forint névértékű, könyvelt fiktív számlát foglaltak le a vámnyomozók. Ezek felhasználásával a cég vezetői 1,4 milliárd forint kárt okozhattak az államnak.Az Eclipse 2005 és 2009 között egymás után kapta a milliárdos állami megrendeléseket. Ezek között volt például a biometrikus útlevél, vagy az eredetiségvizsgálat informatikai rendszerének kidolgozása. A megrendelések több milliárd forint hasznot hoztak az Eclipse-nek, a cég vezetői azonban a gyanú szerint nem akartak adót fizetni az állami megrendelésből származó bevételük után, ezért fiktív számlák felhasználásával eltüntették a nyereséget.
Az ügyben tizenkét gyanúsított van, ellenük bűnszervezetben elkövetett adócsalás és magánokirat hamisítás bűncselekménye miatt élt vádemelési javaslattal a NAV, amely az iratokat a Fővárosi Főügyészségnek küldte meg – mondta el Sárközi Alexandra bűnügyi szóvivő.
Az adócsalás miatti vádjavaslattal egyébként nem ért véget az Eclipse-ügy a Nemzeti Adó és Vámhivatal bűnügyi szolgálatánál, az alapügytől elkülönítve hűtlen kezelés, gazdasági titok megsértése és vesztegetés miatt is folyik egy nyomozás az Eclipse Zrt. ügyében.